Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/testspring/domains/testspring.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 546 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/testspring/domains/testspring.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 546

Strona główna> Blog practice>15stominutowe testy – www.radeksikorski.pl

04.201417

mina5

15stominutowe testy – www.radeksikorski.pl

W >>poprzedniej odsłonie<< cyklu zmierzyłem się z kobyłą, jaką jest portal „emp@tia”, dlatego teraz, w ramach odprężenia, potrzebowałem czegoś lżejszego. Niedawno pojawiły się dane co nasi rządzący wpisywali w koszty prowadzenia biura poselskiego. Więcej o tym można przeczytać chociażby >>tutaj<<. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wpisał 10,9 tys. złotych  za stronę internetową. Niby nie jest to duża kwota, zwłaszcza w skali roku, ale w ramach relaksu wziąłem sobie jego witrynę na cel. :)

 

Szybkie wyjaśnienie zasad gry:

Mam 15 minut by znaleźć na wybranej jak największą ilość błędów przy użyciu dowolnych programów. Nie sprawdzam kodu strony, skupiam się tylko i wyłącznie na elementach dostępnych dla zwykłego użytkownika. Błędy skrótowo zapisuję na kartce, screeny i dokładniejszy opis powstają już po 15 minutach. CamStudio wybitnie nie mnie lubi, dlatego znowu nie udało mi się nagrać pulpitu. Coś go gryzie jak nagrywam dłużej niż 5 minut. :/ Może następnym razem… ;)

 

Wszystko jasne? No to zaczynam. :) Dzisiaj korzystałem z Chrome’a z włączoną konsolą oraz Xenu. Na początek skan:

skan

A teraz objaśnienia:

1. Pod >>tym<< linkiem znajdują się 43 niepodpisane nazwiskami listy, opiewające misję dyplomatyczną p. Sikorskiego w Kijowie. Nie żartuję. 43. Co ciekawsze link do tej strony znajduje się już na stronie głównej. Nie dość, że żenujące to jeszcze bardzo długo się przewija.

1

2. Ten sam link co w punkcie 1. Pan minister jest z technologią na bakier, dlatego publikuje swoje przemyślenia na wszelakich portalach społecznościowych (w tym nk!). Jednym z miejsc, na których rzekomo można p. Sikorskiego spotkać jest „blip”.

2a

Jest tylko mały problem:

2b

3. Developer chyba nie przewidział, że tytuły postów mogą być bardzo długie, przez co jeden z nich zasłonił wyszukiwarkę >>tutaj<<.

3

4. Prawie na każdej podstronie (wyjątkiem jest „Mój region”) pod wyszukiwarką jest link do „Prawyborów 2010″. Popatrzcie chociażby na linka i screena z punktu 3. Dla przypomnienia mamy rok 2014. Przez 4 lata nikogo nie tknęło, żeby może wrzucić coś bardziej aktualnego. No chyba, że największym sukcesem p. Sikorskiego jest właśnie udział w prawyborach, w których przegrał.

5. Xenu jeszcze nie dał znać, że skończył, ale stwierdziłem, że zobaczę jak mu idzie. Pierwsze co wyrzucił to niedziałający link z >>tej<< strony. Po kliknięciu na link zaznaczony na screenie wita nas pusta strona.

5

6. Kolejne znalezisko Xenu. Wchodzimy >>tu<<, przy galerii z 30-11-2012 brak zdjęcia.

6

7. Tu w zasadzie błąd zbiorczy. We wszystkich podkategoriach aktualności na każdej stronie znajduje się przycisk „Następna strona”, nawet jeśli następnej strony nie ma. Po kliknięciu widzimy ponownie pustą stronę. Można to sprawdzić m.in. >>tu<<. Punkt 9 dotyczy tego samego, więc go pomijam.

8. Widziałem już tyle pustych stron, że naszła mnie myśl – dlaczego nie ma obsługi błędu 404?

10. Minister Sikorski to człowiek światowy, dlatego musiałem znaleźć chwilę, żeby zobaczyć angielską wersję jego strony. Tylko dlaczego już na stronie głównej większość tekstu jest po polsku? W tym, rzecz jasna, listy dziękczynne.

10

11. Tu zapikało Xenu, oznajmiając zakończenie pracy. Po zobaczeniu efektu tejże, stwierdziłem, że zaznaczę to jako jeden błąd, a listę wrzucę >>tutaj<<.

12. Prawybory 2012 po angielsku! Nie mogłem się oprzeć, żeby tego nie sprawdzić. Na pierwszy rzut >>”Prawyborcze pogłosy”<< w wersji EN. Coś tu pusto…

12

13. Ten sam link co powyżej. Przyciski chyba nie zostały zaprojektowane z myślą o dwóch liniach przez co litery dolne nachodzą na górne.

13

14. Dalej zostajemy na tej samej stronie. „Voices of support” przenosi nas na polską wersję strony.

14

 

I to by było na tyle, czas się skończył. Muszę przyznać, że przy tej stronie się odprężyłem. Babole atakują z każdej strony, więc nie było problemu z wykorzystaniem 15 minut. Zakładając, że minister Sikorski co roku wydaje prawie 11 tys. na stronę to daje 44 tys. od Prawyborów 2010 (a się uczepiłem, co?). Przy zawartości tej strony nasuwa mi się tylko jedno:


Za co zabrać się następnym razem? Wrzućcie swoje propozycje w komentarzach. :) No i jak znacie łatwy w obsłudze program do nagrywania pulpitu niebędący CamStudio też dajcie znać. ;)

 

Andrzej Poniedziałek,

Andrzej Poniedziałek WorkIT

 

 

 • MK

  ‚udana misja w Kijowie’ <3 :D:D:D To po pierwsze, a po drugie jestem OGROMNĄ fanką podawania nazwisk w postaci jeno 1. litery. To zawsze brzmi, jakby na kimś ciążył zarzuty :D

 • Socjopata

  W źródle każdej strony, na końcu jest:

 • marian

  No jaki ciul. Jak mozna tak Radku stronę obrażać. Ze tez Andrzeju niewstyd, modlę się za ciebie żeby przed tymi świętami Cię oswiecilo. Ile Ci pis zapłacił za szkalowanie pana Radka? Wielkiego ministra i polaka. Nie udany troll. Tak nie można.

  • Andrzej Poniedziałek

   Ależ to wszystko w trosce o jakość strony ministra. :)

 • zawisza czarny

  Pies Ci mordę lizał Ty pisowski popleczniku. W Wielki Czwartek tak obrażać wielkiego poltyka. Wstyd! Hańba! Tylko dlatego, że piszę z kościoła zwracam się z dużej litery do Ciebie!

 • axe_tester

  A to łajza, przyoszczędził na testach…

  • Andrzej Poniedziałek

   Nie on pierwszy i nie ostatni ;)

 • Marcin

  Wszystkie Radki takie właśnie są, mówią jedno, robią drugie.

 • Pingback: 15minutowe testy – 2014 Brasil World Cup Portal + Rapid Reporter | Testspring - Testowanie oprogramowania

 • fsdfds

  Co do programu do nagrywania to ja używam Hyper Cam 2

testowanie oprogramowania | outsourcing testów | software testing | testerzy