Testy bezpieczeństwa oprogramowania

Testy bezpieczeństwa oprogramowania – na czym polegają testy penetracyjne systemów IT?

Testy bezpieczeństwa oprogramowania to jedna z usług, którą można znaleźć w ofercie firmy Testspring. Nasi testerzy pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo Twojego oprogramowania. Zanim jednak wskażą nieścisłości i błędy pojawiające się w tej kwestii, muszą je znaleźć. W tym celu często wcielają się w rolę potencjalnego intruza. Czym są testy bezpieczeństwa systemów IT?

Testy bezpieczeństwa – dlaczego są tak ważne?

Testy bezpieczeństwa Testspring lub realizowane w innych firmach mają na celu zminimalizowanie ryzyk związanych z atakami zewnętrznymi. Jeżeli nasze oprogramowanie padło już ofiarą takich działań, bezzwłocznie powinniśmy udać się do ekspertów w tej dziedzinie.

Testerzy oprogramowania pomogą nam w znalezieniu luki, którą wykorzystał haker do podjęcia próby przejęcia, zaburzenia działania lub zamknięcia naszego systemu.

Nie czekajmy jednak aż nasz system padnie ofiarą hakera. Warto już wcześniej zadbać o cyberbezpieczeństwo i zweryfikować podatność oprogramowania na ewentualne ataki zewnętrzne.

Na czym polegają testy penetracyjne?

Test penetracyjny polega na wcieleniu się testera w rolę potencjalnego hakera. Dochodzi do symulacji ataku hakerskiego. Może mieć formę między innymi: ataku socjotechnicznego, Red Teamingu. Zadaniem specjalisty jest określenie, jak długo człowiek, oprogramowanie, aplikacje, sieci są w stanie bronić się przed atakiem zewnętrznym. Specjalista ma za zadanie odnaleźć nieścisłości, które mogą zostać wykorzystane przez ewentualnego hakera. Dzięki temu zanim dojdzie do ataku, uszczelnimy swój system zabezpieczeń. Testerzy

Testspring posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę, które pozwolą na przeprowadzenie testów penetracyjnych sieci, aplikacji webowych oraz innych rozwiązań. Podczas realizacji działań możemy być pewni, że specjaliści zachowują wszelkie standardy bezpieczeństwa i dobrych praktyk.

Testy penetracyjne aplikacji webowych oraz innych rozwiązań sieciowych pozwolą nam uchronić użytkowników przed wyciekiem danych osobowych, przejęciem kont oraz wrażliwych informacji. Wszystkie działania prowadzone są przez internet, a tester posiada jedynie ogólnodostępne dane. Czym różni się audyt bezpieczeństwa systemów informatycznych?

Czym jest audyt bezpieczeństwa IT i czy wystarczy?

Audyt bezpieczeństwa informatycznego polega na przeskanowaniu kodu w celu zlokalizowania ewentualnych luk w zabezpieczeniach. Wykryte błędy i krytyczne punkty znajdą się w końcowym zestawieniu dostarczonym przez specjalistę. Eksperci dostarczają również ewentualnych wskazówek, które mają na celu zminimalizować ryzyko ataku lub ewentualne straty. Metoda ta nie jest jednak tak kompleksowa i nie dostarczy nam takich informacji jak testy bezpieczeństwa. Jednocześnie warto podkreślić, że cały proces obejmuje monitoring i raportowanie.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie audytów bezpieczeństwa IT z testami bezpieczeństwa. Jeżeli oprogramowanie przechowuje wrażliwe informacje, warto szczególnie zadbać o bezpieczeństwo przetwarzania danych.


#Testowanie #Jakość #Szkolenia #Development #Konsulting #Logistyka #Case Study

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami już teraz!
Skontaktuj się z nami:

+48 881 201 165
kontakt@testspring.pl

ul. Wolnego 4/101
40-857 Katowice

fb in in

Dane spółki:

Stargate Technology sp. z o. o.
ul. Przeczna 9 A
32-626 Jawiszowice
nip: 5492437939